פשרה - משמעותה: מיזוג סגנונות 

סגנון מודרני או וינטאג'? חלק או מחוספס? ספה מעור או שמא בד? אנחנו שומעים באופן קבוע זוגות הנאבקים למצוא סגנון משותף. אז כיצד ניתן לשלב יחד אך בטוב טעם את הסגנונות השונים שלכם? הפתרון הקל ביותר הוא ללכת על מראה אקלקטי בביתכם. הסגנון האקלקטי מפגיש וממזג תקופות וסגנונות באמצעות השימוש בצבע, מרקם, צורה וגימור. בבואנו לעצב חלל בסטייל אקלקטי עלינו להתייחס לאחד או יותר מהאלמנטים הבאים:

צבעים: ניתן לשלב בין מס׳ גוונים אך רצוי להישאר עם כמה בסיסיים שיסייעו לקשור את כל המרכיבים יחד. ריהוט: קווים, גימורים וחומרים של הריהוט והאביזרים בחדר, מתמזגים יחד עם הצבע והמרקם. בדים: מראה אקלקטי מוגדר בחלקו על ידי מספר רב של בדים, בין אם הם בגוון אחיד או מעוטר, ובין אם הם המרקמים שונים, או השילוב בניהם. בחרו גוון בסיסי, שלבו כמה גוונים ניטרליים והוסיפו טוויסט  צבעוני, מעוטר, אפשר בטקסטורות בד שונות. גימורים: שילוב של גימורים ומרקמים מגדיר מראה אקלקטי בפני עצמו. עיצוב אקלקטי משדר חמימות, הוא אישי מאוד, ועם זאת כולל שילוב של מספר סגנונות. למרות שהסגנונות עשויים להיות מנוגדים, אל חשש! ניתן להשלים את המראה האקלקטי בדרכים הבאות: שימוש באביזרים "מאותה משפחה" כגון מנורות, יצירות אמנות. עיטור רצפות באמצעות אריחים ושטיחים הומוגניים.


באיזה שלב רצוי לערב אדריכל/מעצב פנים/סטייליסט?

מינוי אדריכל /מעצב פנים/סטייליסט בשלב מוקדם של הפרויקט בהחלט יכול לחסוך לכם זמן וכסף. הם יציעו לכם מגוון רחב של אפשרויות, וידונו אתכם על העיצוב הכללי המתאים ביותר לדרישות ולצרכים שלכם.

אפילו בפרויקטים קטנים, עבודה עם אדריכל/מעצב פנים/סטייליסט יכולה ליצור הבדל גדול באמצעות מתן פתרונות תוך שימוש במלוא הפוטנציאל של ביתכם. בקשו לראות פרויקטים.
 מראה מראה שעל הקיר...
 מראות מוסיפות אור ומיימד למרחב המחיה שלנו.   בחדרים אשר האור הטבעי מצומצם בהם, מראות הממוקמות ישירות מול החלונות יוסיפו אור מיידי.   הקפידו למקם את המראה במקום שבו ההשתקפות ממנה תהיה נאה ונעימה.
 

 
 אור וצל
עיצוב מוגדר על ידי אור וצל. עלינו לשאוף לכמה שיותר אור טבעי בבתינו, אור טבעי מוסיף חיים.                     
מראות הן חלק מהתכנית הדקורטיבית של כל בית באמצעותן מאירים פינות אפלות וקודרות, ונותנות תחושה של חופש, אור, אויר, מרחב.                           
קסם עדין של אור הנרות - תוספת מעולה לכל תאורה.   האירו את ביתכם! במקום בו חסר אור - חסר יופי.         עם זאת עלינו להיזהר שלא להגזים בתאורה, תאורה דרמטית גורמת לאי נינוחות.
 
 
 צבע משפיע על מצב הרוח
צבע מדבר לכל אחד מאיתנו בדרכים שונות.        
כיצד גווני הצבע ישפיעו על מצב הרוח שלכם...    
בחירת גוון נכון של צבע יכולה להיות אתגר.      
כאשר אנו באים לבחור צבע, עלינו להתייחס לא רק לרמת ההתאמה לגוון הספה או הוילון, אלא על האופן בו הגוונים גורמים לנו להרגיש.                  
צבע הוא גורם עצום בקביעת מצב הרוח והטון עבור החלל.                                                        
  50 גוונים של לבן... לבן על כל גווניו הוא צבע אלגנטי המשדר שמחה, תקווה, תמימות, טוהר ואופטימיות.  
צבע במרקמים מחוספסים יוצרים עניין ועומק. 
 
 

הדובדבן שבקצפת - אקססוריז
בלעדיהם חדר יכול להרגיש ריק ותפל. הפרטים הקטנים יוצרים עניין, משמעות ועומק. 
אקססוריז עם מגע של נוסטלגיה מוסיפים קסם.
על המדפים - אין למלא כל סנטימטר בלקט האביזרים שלכם, שימו פריטים נבחרים ותנו להם "לנשום".
על אביזרים חדשים - הדרך להיות מאושרים היא לא לחוס על פינוי פריטים מביתכם...
מכניסים פריט חדש ובו זמנית מפנים את הישן.